Чому плавці  віддають перевагу стартовим шортам/джамерам на змаганнях? - Досвід чемпіонів та технічні особливості цього одягу для плавання!

А відповідь на це питання нам допоможе дати Steven Munatones на всесвітньо відомій платформі World Open Water Swimming Association*. 

Стартові шорти або джамери,  які значно відрізняються від тренувальних  — це найпопулярніший технологічний одяг серед плавців-чоловіків.


Відомо, що джамери не тільки полегшують пересування у воді, а й допомагають плавцям рухатися швидше під час плавання. Це одна з головних причин, чому плавці змагаються у джамерах, а не в класичних плавках. Ще однією перевагою є те, що джамери забезпечують додаткову компресію та підтримку м'язів.


Дослідження показують, що завдяки найсучаснішим технологіям спеціальної тканини, посадки та матеріалу, стартові джамери створюють дуже малий опір при плаванні, що дозволяє збільшити періоди ковзання та підвищити ефективність плавця. Це призвело до економії енергії, посилення гребків і, зрештою, до збільшення швидкості плавця, що дуже допомагає саме на змаганнях.

Компанія TYR створила кілька лінійок шортів для змагань, які відрізняються технологіями та дизайном. Серед них відомі моделі такі як - Venzo, Avictor, Shockwave, які заслуговують велику популярність серед спортсменів у всьому світі. 

Про нові найтехнологічніші стартові шорти TYR MEN'S SHOCKWAVE HIGH-WAIST розкажемо більш детальніше.


У 2022 році компанія TYR анонсувала свою надсучасну модель Shockwave™. Для створення саме цієї моделі об'єдналися передові технології та інженерні рішення. Використали технологію стиснення тканини — Shockwave Dual Fabrication. Це інновація, яка дозволяє повернути вже надану енергію, стискаючи підколінні сухожилля, щоб створити віддачу енергії, посилення руху та збільшуючи відстань за один гребок. 
Основні переважні технології моделі Shockwave™:

• Shockwave's Hamstring Snapback Taping™ стабілізує роботу ніг шляхом повернення саккумульованої енергії при активній роботі плавця: тейпування задньої частини ніг з упором на використання ефекту миттєвого повернення при ударі плавця – повернення енергії на задню частину ноги.

• Технологія Surface Lift запобігає проникненню води в тканину, внаслідок чого тіло знаходиться у воді вище.

• Shockwave Dual Fabrication дає точкову компресію певних груп м'язів, структурну еластичність та контроль м'язового тонусу, а також збільшує природну підйомну силу для оптимального положення у воді.


А також стартові джамери Shockwave™ створені з двох видів тканин: гладка структура зменшує опір води, тоді як гідрофобна тканина допомагає утримувати тіло на оптимальному рівні. Шорти створюють стабілізацію м'язів.

Однією з особливостей цієї моделі є висока талія, що підвищує стабільність корпусу.

Стартові джамери TYR MEN'S SHOCKWAVE HIGH-WAIST визнані та затверджені міжнародним сертифікатом FINA. 

 

Ми пишаємось тим, що стартові джамери SHOCKWAVE HIGH-WAIST SWIMSUIT у дизайні Camo вже доступні для клієнтів в Україні.


Професіонали та сильні плавці обирають стартові шорти оскільки розуміють їх переваги та можливості. Але в них зазвичай виступають тільки на змаганнях (рекомендовано використовувати до десяти разів).


 З TYR ти завжди попереду!


 *У статті використовувалася інформація зі статті автора Steven Munatones на всесвітньо відомій платформі World Open Water Swimming Association.